O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 26 maja 2010, o 10:10

Np. Twoja matka.
Na górę

Postautor: Gość » 26 maja 2010, o 10:12

Gość pisze:Np. Twoja matka.



albo gówniarz albo poziom takich wyborców w Lubyczy :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 26 maja 2010, o 10:21

Gość pisze:Nie rozumiem, jak to się dzieje, że temu osobnikowi uchodzi wszystko na sucho. Gdyby miał chociaż trochę honoru, to już dawno dałby spokój i nie skakał ze stołka na stołek. Jak on może spojrzeć ludziom w oczy? Jak wygląda teraz Żukowski i inni poplecznicy?

Współpracował z legalną władzą,


.... a czy znasz obecną strukturę? ...każdy: policjant, urzędnik skarbówki, prokurator, borowik, cebosiak, także ci z urzędu: wywiad i kontrwywiad, musi mieć swych tajnych współpracowników. Cała mafia czarnuchów jest jednym ośrodkiem wywiadu zwalniana z tajemnicy spowiedzi w sprawach zagrożenia kościoła i nie tylko.

Obecne struktury pozyskują w dalszym ciągu TW . Konkretne osoby są typowane , tak jak dawniej, co wiecie o TW biskupów, ilu "cywilów" inwigiluje prywatne życie kapłanów?
TW nie zostaje się z chęci bycia, zostaje się wytypowanym i to przeznaczonym do konkretnych zadań ........

Jak wygląda teraz Żukowski i inni poplecznicy? odp. jak dawniej, jeden spalony to znajdzie się na jego miejsce następny , jak w kabarecie OTTO - "pleban i kościelny"
Na górę

Postautor: - Chagall - » 26 maja 2010, o 19:15

Świetny komentarz - gratuluję trzeźwości ocen i tzw życiowego realizmu

Z tym tylko, że można odnieść wrażenie, że jest (ten komentarz) w pewnym stopniu apologezą instytucji TW
- tak w ogóle.
Wg mnie i o tym należy tutaj powiedzieć jasno - prosto i wyraźnie


Każda współpraca z tajnymi służbami (z pewnymi wyjątkami o czym za chwilę) - bez względu na to w jakiej epoce - czy systemie ma miejsce - jest... ZESZMACENIEM SIĘ.

Służby specjalne - od zawsze (i na zawsze) skazane są na infiltrację społeczeństwa któremu quasi - służą. :panzielony:

Nigdy nie służyły one nikomu innemu jak tylko tzw "Grupie trzymającej władzę" lub jej, tej - władzy - dyktatorom.

Społeczeństwa są tylko "rzeźnym bydłem" które służy albo do
- "głębokiej orki" przy ciągnięciu pługa, albo
- do celów "ogólno - spożywczych" (płacenie danin - podatków)
W takim rozumieniu (tylko) - społeczeństwo jest "pożądanym elementem" dla władzy i jej zbrojnych ramion (Wojska, policji i tajnych służb)

Jakakolwiek współpraca z agendami tak rozumianej władzy - jest wg mnie szmaceniem, prostytucją lub inaczej - zaprzedaniem idei prawdziwych polaków - "wolnej myśli - która wyzwala byty"

Przedstawiony argument, iż w końcu "taki czy inny TW działał na rzecz legalnej władzy"
nie jest - niestety (wg mnie) żadnym argumentem - tylko próbą deprecjacji oskarżeń o agenturalność.

Jedyną akceptowalną (wg mnie) formą współpracy z władzą - jest zwalczanie przestępstw pospolitych i kryminalnych. Popieram denuncjacją sąsiada bijącego żonę, (lub na odwrót :panzielony:) czy inne podobne.

Każda inna forma współpracy zasługuje na społeczne potępienie - bo jest wymierzona w w samo społeczeństwo.

Wg tego "szablonu" ocena np postawy płk Ryszarda Kuklińskiego - jest również (wg mnie) prosta. To co zrobił było... zdradą - choć w tym WYJĄTKOWYM przypadku (być może tendencyjnie - bo jestem zdeklarowanym antykomunistą) - dopuszczam historyczną apologezę tej (dramatycznej) postaci.
Człowieka - który dobrowolnie skazał się na "wieczne potępienie" dla dobra Polski, płacąc za tę, mimo wszystko... ZDRADĘ - najwyższą cenę - życiem swoich najbliższych
Ale to wyjątkowa postać w historii Polski jej ocena jest niezwykle skomplikowana.
Nie wielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, iż czyn Kuklińskiego - przynajmniej o 10lecia przyśpieszył globalny upadek komunizmu...
Generalnie jednak współpraca z agenturą - jakąkolwiek własną czy obcą zawsze jest zdradą...

Pamiętajcie
Zawsze warto być uczciwym - choć to, nie zawsze się opłaca
W. Bartoszewski


Miłego dnia - Lubyczo
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 00:09

Świetny komentarz - gratuluję trzeźwości ocen i tzw życiowego realizmu[/qupte]

Dziękuję.
Jedyną akceptowalną (wg mnie) formą współpracy z władzą - jest zwalczanie przestępstw pospolitych i kryminalnych. Popieram denuncjacją sąsiada bijącego żonę, (lub na odwrót :panzielony:) czy inne podobne.


Brawo, gdybyś wiedział ile praw jazdy w gm. Lubycza odebrano w tym roku na wskutek telefonicznych donosów najczęsciej sklepowych no i przyjaciół z którymi się piwkowało pod sklepem? około 90% !!!, reszta to przypadek kontroli drogowej na wskutek: jazdy powyżej dozwolonej prędkości, brak świateł itd. czyli alkohol stwierdzono przypadkowo.
112 i 997 huczy od donosów, ale donosiciele nie wiedzą, że wszystko jest nagrywane i nie ma tajemnicy dla służb kto dzwoni. Po czasie te dane są gruntownie analizowane i żaden znich TW nie zostanie, takie zasady, a donosił bedzie nadal.
Wg tego "szablonu" ocena np postawy płk Ryszarda Kuklińskiego - jest również (wg mnie) prosta. To co zrobił było... zdradą - choć w tym WYJĄTKOWYM przypadku (być może tendencyjnie - bo jestem zdeklarowanym antykomunistą) - dopuszczam historyczną apologezę tej (dramatycznej) postaci.

tak, jedna z najbardziej zaufanych osób sprzedaje tajemnice obcemu mocarstwu, tak bez problemu człowiek i jego rodzina korzystająca z całodobowej obstawy, wraz z rodziną ucieka na Zachód i to w stanie wojennym, prawie jak Mikołajczyk, a może ktoś mu pomógł, może była to metoda na nie wkroczenie wojsk ówczesnego sojuszu? Może dowiedzą się potomni jak było naprawdę za jakieś 300 lat? - dziwnie Generał milczy.
Generalnie jednak współpraca z agenturą - jakąkolwiek własną czy obcą zawsze jest zdradą...

Kogo zdradą? Narodu czy ekipy cwaniaczków? Instytut Pogromu Narodu aż nadto dokłada starań by ośmieszać każdego kto chce Polski niezależnej, przede wszystkim od żydostwa światowego i masonerii.
Płacisz podatki na watykan /konkordat/ i na m.n. IPN ... wczesniej czy później w d.. CIĘ KOPNĄ.
TW wójt, TW prezydent /były/ ... samo stwierdzenie IPN-u czyli żydów w ipeemie świadczy o próbie skutecznego jątrzenia sytuacji na dole państwa, jak będziecie się zajmować dołem, nie będziecie mieli czasu patrzeć na poczynania góry.

WAKO wiedział o TW wójta, skąd? - od kolegi ze s....

Po dojściu Mazowieckiego do władzy jego jednym z pierwszych poleceń jako premiera było wykonanie mikrofilmów z akt SB, /nie było techniki komputerowej/ . W byłych komendach wojewódzkich wykonano mikrofilmy w trzech egzemplarzach / jeszcze przed spalaniem akt/, dwa poszły ówczesną drogą służbową /dzisiaj może mieć je IPN -niekompletne/ a jedną bezpośrednio do kurii.

Kto gra znaczonymi kartami i jak długo? Np. Izakowski otrzymał od swych szefów zakaz publikowania,. Zacharski co wykradł tajemnice Patriotów i dzięki tym informacjom irańskie rakiety pokryte dodatkowym pancerzem tytanowym bez problemu atakowały Israel, - ten Zacharski stał się "bohaterem" bo po rozmowie z Auganowem odkrył "Bolka" ? zwrot o 180 stopni jak u Kmicica!!!


Gmino, gmino Lubycza Króleska, królestwo straciłaś, nie trać reszy....
umarł wójt, niech żyje wójt i to bez znaczenia kto nim bedzie, społeczeństwo go wybierze a i tak gminą żądził bedzie pleban
Na górę

Postautor: - Chagall - » 27 maja 2010, o 02:19

Kogo zdradą? Narodu czy ekipy cwaniaczków?


Przecież to jednoznacznie wynika z mojego poprzedniego postu - stawiasz retoryczne pytanie...

Odnośnie porównania Ucieczki Kuklińskiego z ucieczką Mikołajczyka - to chyba raczysz sobie kpić - przyjacielu.
Kuklińskiego ewakuowano w niezwykle sensacyjnych i dramatycznych okolicznościach, Mikołajczyk "uciekał" na takiej zasadzie, że... w odległości kilkudziesięciu metrów za nim - przez cały czas jechał (przypadkowo, nieoznakowany, pełen SB-ków) samochód :panzielony:

Brawo, gdybyś wiedział ile praw jazdy w gm. Lubycza odebrano w tym roku na wskutek telefonicznych donosów


Taką formę współpracy akceptuję, jazda po alkoholu jest czymś znacznie gorszym niż.. bicie żony - przez sąsiada. Naraża niewinnych ludzi - na bezmyślną śmierć.
Jak najbardziej - należy zgłaszać to POSPOLITE PRZESTĘPSTWO - nie widzę w tym niczego złego w społecznym aspekcie - a ty?


ten Zacharski stał się "bohaterem" bo po rozmowie z Auganowem odkrył "Bolka" ? zwrot o 180 stopni jak u Kmicica!!!

Tutaj już się pogubiłem...
Wprawdzie jak już wcześniej mówiłem - komunizm nie był "moją bajką" to jednak przyznać należy że Zacharski - był genialnym agentem, nie dział on przeciwko polskiemu społeczeństwu, tylko na korzyść obronności - choć komunistycznej - to jednak, przecież Polski, choć "wasala" CCCP, to przecież nie jego 16-tej republiki...
Wprawdzie, musiał sobie on zdawać sprawę (Zacharski) iż jego praca wspiera system a przede wszystkim - tenże Związek Radziecki - gdzieś tam w tle były korzyści dla PRL.

Zacharski to postać barwna i jest w nim sporo romantyzmu.
Jego zimną krew i profesjonalizm - porównałbym tylko ( i mam nadzieję, że nie przyniosę tym ujmy) do Kazimierza Leskiego - jednego z legendarnych polskich agentów AK w czasie 2WŚ, człowieka - który w przeciwieństwie do kapitana Klossa - naprawdę istniał i wodził Niemców "za nos" czasami nawet w mundurze... generała Wehrmachtu. Cudowna postać. Czytając jego "Życie niewłaściwie urozmaicone"
- doszedłem do wniosku, że wraz z jego odejściem - odeszła pewna epoka.
<TU link na skromną notkę na WIKI>o tym wspaniałym człowieku, który o rzeczach tak niesamowitych opowiadał tak zwyczajnie...
W 1988 roku powstał krótki - czarno-biały dokument pt "Byłem generałem Wehrmachtu" przedstawiający fragmenty sensacyjnego i dramatycznego życia Kazimierza Leskiego. Film dostępny jest (choć z trudem) w sieci - można go obejrzeć na "Chomiku"
Zachęcam

Nt "rakiet z tytanowymi tarczami" niewiele wiem - pozwól więc, że pominę tę kwestię.

O Masonerii - w przeciwieństwie do ciebie - mam zgoła odmienne zdanie.
Wcale nie jest ona dla mnie - czarownicą... wartą... spławienia w Dunajcu. :panzielony: To rozległy temat - wart osobnego Topiku.

I na koniec, twoja wypowiedź
samo stwierdzenie IPN-u czyli żydów w ipeemie

Wzbudza we mnie pewną niechęć. Jestem - zawsze byłem - kosmopolitą, i wcale nie przeszkadza mi to "być Polakiem", w najodleglejszych zakątkach świata - mam przyjaciół różnych narodowości.
Gdybym pozwolił sobie na wypowiedź w tym tonie - zyskałbym pewnie... kilku nowych - z antysemickim zacięciem, jednak straciłbym innych nawet nie koniecznie - Żydów...
A ja szanuję swoich przyjaciół, bo nie dobierałem ich wg NARODOWEGO "klucza"

Dobrego poranka - Lubyczo :P
Na górę

Postautor: cezar » 27 maja 2010, o 10:52

Kiedy czytam te brednie, to czuję się jak w domu wariatów !!!
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 13:49

cezar pisze:Kiedy czytam te brednie, to czuję się jak w domu wariatów !!!

Nie czytaj, jeśli dla ciebie za trudne!
Na górę

Postautor: - Chagall - » 27 maja 2010, o 21:10

Dzięki...
Bo już czasami mi się zdaje, że to ja... zwariowałem... :x

tu podaję link na "Chomika" na dokument o K. Leskim (trzeba się zalogować)

>KLIK<
Na górę

Postautor: cezar » 27 maja 2010, o 21:30

Chagall (był taki impresjonista). Udzielę ci darmowej lekcji (zanim zrobi to prokurator), a mianowicie, nawoływanie do nienawiści rasowej, to przestępstwo. Waż więc słowa i daj sobie czasem na wstrzymanie !!. Rzeczywistość nie jest skrzywiona,a jeśli uważasz inaczej, to ja ci niestety pomóc nie mogę.
P.S. Piszemy AŁGANOW, przez "Ł".
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 22:37

cezar pisze:Chagall (był taki impresjonista). Udzielę ci darmowej lekcji (zanim zrobi to prokurator), a mianowicie, nawoływanie do nienawiści rasowej.

taaaaaaaak. jeśli trafisz na prokuratora IPN-u to masz rację , pomyśli "shoah"-czy jak to się tam pisze, i po tobie, po POLAKU.
na TW głupich nie brali, panie Wójcie to o Tobie, wbrew oszołomom pod dyktando IPN-u żydowskiego "...tego zniszczymy..."
-czyli Panie Wójcie nie wykonałeś jakiegoś polecenia partii "Wojtka" , więc jesteś nieposłuszny bo masz własne zdanie.



Aty DUPKU,
przestań straszyć prokuratorią, bo prokurator -"też świnia" i swoich donosicieli tez ma.

,
cezar pisze: to przestępstwo. Waż więc słowa i daj sobie czasem na wstrzymanie !!. Rzeczywistość nie jest skrzywiona,a jeśli uważasz inaczej, to ja ci niestety pomóc nie mogę.
P.S. Piszemy AŁGANOW, przez "Ł".


...czy to takie ważne ta literówka? a tak w ogóle AUGANOW? co ma wspólnego z Lubyczą?
przecież to spalony agent, jak nasz Zahorski, ale ONI sie spotykają a TY w.......y cezar możesz spotkać się w knajpie z piwem za trzy złote, zazdrościsz im hoteli z X gwiazdkami, oni się spotykają, jako "spaleni" w hotelach za 1500"ojro'/doba , rzady ich sponsorują i będą, i będą ich trzymać na wędce ...
ale powróćmy na poziom najniższy, gminny, ..

tendencja:... TW to twój wróg
założenie...... zniszczyć TW bedzie Ci lapiej
dowód ......... niezastąpiony dla plebsu IPN
teza ......... donosił
teza II ........ donosi nowej władzy (przykłady: policjant zajmuje ulotki Wako, Wako skazany w I-szej instancji, po wyborach Wako ma rację .........i co z tego?
wnioski:
sąd I-szej instancji współpracuje z z TW,
sąd II-giej instancji prostuje błędy sądu I-szej instancji - musztarda poobiedzie -
a kim są ci SĘDZIA?


GMINO, nie ma na www innej takiej , pytanie czy w tej gminie nas prawdę jest tak źle?
gówno prawda- jak by kiepski powiedział, macie wspaniałych mieszkańców i właśnie dzięki temu forum zwariować się nie dacie
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 22:45

cezar pisze:Kiedy czytam te brednie, to czuję się jak w domu wariatów !!!

i tu masz pełna rację, właśnie obecnej władzy o to chodzi, byś nie odróżniał ziarna od plew.
p.....e się na wzajem jest wszędzie, In większa bieda tym większe
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 23:11

Chagall (był taki impresjonista). Udzielę ci darmowej lekcji (zanim zrobi to prokurator), a mianowicie, nawoływanie do nienawiści rasowej, to przestępstwo. Waż więc słowa i daj sobie czasem na wstrzymanie !!. Rzeczywistość nie jest skrzywiona,a jeśli uważasz inaczej, to ja ci niestety pomóc nie mogę.
P.S. Piszemy AŁGANOW, przez "Ł".

Słuchaj no inteligentny inaczej "cezarze" - TROLU, zanim zaczniesz udzielać lekcji - najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem... - gdzież to ja, w którym poście "nawołuję do nienawiści rasowej" :panzielony:
Oto dowód na to, że Brutus miał rację - podczas marcowych Idd... (if You know what i mean) Gdzież to ja popełniłem błędy w pisowni?

Czy ty potrafisz odróżnić tekst od cytatu?

Przecież to był - CYTAT - GAMONIU! :panzielony:

A...
I dzięki za wyjaśnienie - kim był Chagall - bo już zachodziłem w głowę :panzielony:

Cezarze - trolu - ty jeden :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2010, o 23:19

My tu gadu, gadu, a TW Wojtek buja się po RFN w poszukiwaniu kontaktów z kolegami ze STAZI. Ciekawe, czy oni też sa wójtami, burmistrzami, ...............?
Na górę

Postautor: cezar » 27 maja 2010, o 23:20

Idź do psychiatry!! Ja się poddaję ! Życzę zdrowia i rozumu !
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”