O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Kamix » 19 lis 2016, o 19:42

Mi jest tylko przykro że na skutek tej nienawiści i rozgłosu w powiecie, stracą tylko mieszkańcy - szczególnie gdy przyjdzie do oceny wniosków/projektów i nie będzie woli politycznej aby przyznać nam środki na drogi, świetlice i inne temu podobne.......

Burmistrz jest jaki jest, ja na niego zagłosowałem już druga kadencję bo wierzyłem w obietnice. To był błąd bo jest on bardziej politykiem niz gospodarzem, i mówi na zebraniach ludziom to co chcą usłyszeć a nie to co będzie robione. Mam nadzieję że 1 2018 będzie alternatywa inn niż dwie poprzednie Panie - może być i Pan Paweł.

pozdrawiam i mniej kłótni i wzajemnego obrażania. Jeszcze nad moim Sołectwem zaświeci Słonce a gdy ze sceny zejdą.....
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2016, o 20:12

Panie Pawle (jak sam Pan o sobie pisze) bardzo marnie wygląda ta Pańska autopromocja. Kłują w oczy te nienaturalne teksty.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2016, o 08:31

Kamix pisze:Mi jest tylko przykro że na skutek tej nienawiści i rozgłosu w powiecie, stracą tylko mieszkańcy - szczególnie gdy przyjdzie do oceny wniosków/projektów i nie będzie woli politycznej aby przyznać nam środki na drogi, świetlice i inne temu podobne.......

Burmistrz jest jaki jest, ja na niego zagłosowałem już druga kadencję bo wierzyłem w obietnice. To był błąd bo jest on bardziej politykiem niz gospodarzem, i mówi na zebraniach ludziom to co chcą usłyszeć a nie to co będzie robione. Mam nadzieję że 1 2018 będzie alternatywa inn niż dwie poprzednie Panie - może być i Pan Paweł.

pozdrawiam i mniej kłótni i wzajemnego obrażania. Jeszcze nad moim Sołectwem zaświeci Słonce a gdy ze sceny zejdą.....

Od kiedy to mies
Od kiedy to mieszkańcy Tomaszowa wybierają wójta w Lubyczy Królewskiej?
Na górę

Postautor: wako » 20 lis 2016, o 09:43

Kamix pisze:A moze by tak nasi pogadali z wysoko postawionymi PISowcami, poinformowali Kaczynskiego aby ten przyslal Ziobre i sprawowal profilaktycznie lepszy nadzor nad dzialaniem prokuratury w sprawach o ktorych glosno jest w Naszej gminie?!

Z prokuraturą tomaszowską mam do czynienia już prawie 40-ci lat. W tym czasie nie zdarzyło się by ta działała niewłaściwie, opieszale. Były różnice w interpretacji zdarzenia a to się zdarza, w końcu i tak rozstrzga sąd. Taką najwiekszą różnicę wykazano przy oskarżeniu J.G. o przywłaszczenie prowizji za ubezpieczenie uczniów szkoły. Tomaszowska prokuratura uznała,że to okradzeni zostali rodzice uczniów a nie gmina, szkoła jak interpretowałem ja w skardze. W końcu sąd przyznał rację prokuraturze wskazując na możliwość dochodzenia w trybie cywilnym i umorzył sprawę. W takiej samej sprawie o prowizje prokurator w Kraśniku aresztował tymczasowo dwu dyrektorów szkoły, wg mnie wychylił się nadmiernie w drugą stronę, w tak błahej sprawie nie stosuje się aresztu chyba, że w grę wchodzi ucieczka, mataczenie. Przypuszczam, że do prokuratury płyną skargi anonimowe i prokuratura nie może ruszać do przodu (chyba że grozi morderstwo, zamach) i nie ma kogo o tym poinformować. Bezasadne skargi do prokuratury są karalne i prokuratura mogłaby szukać tych anonimów, ale to prowadziłoby do paraliżu pracy prokuratury nad sprawami poważnymi a tych nie brakuje. I sprawom nie nadaje biegu. Nic nie dałaby wizytacja prokuratury generalnej, może by tam znależli wolne moce i namierzyli autora anonimu i przykładnie ukarali. Ale to za mała sprawa i będzie tak jak jest.
Na górę

Postautor: Kamix » 20 lis 2016, o 17:19

Nikt nie mowił że prokuratura dziala niewlasciwie czy opieszale tylko ze konflikt jaki jest kreowany nic nam nie daje dobrego. Wiadomo ze okresowo pojawiaja sie srodki na rozne ciekawe projekty a szkoda zeby mieszkancy z jakiegos powodu moeli na tym tracic bo rozglos co sie u Nas dzieje zamiast promowoac nasze walory to nas dyskredytuje. Licze na to ze te wzajemne oskarzenia sie skoncza i zaczniemy robic kroki do przodu w celu dalszego rozwoju. Natomiast mieszkancy majacy obawy je zglaszaja i wcale im sie nie dziwie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2016, o 18:21

Konflikt w Lubyczy wykreowali ludzie nie znający prawa, pomogli im tacy sami z Kuratorium w Lublinie. Jeden impulsywny post na tym forum pokazał o co chodzi. Chodzi o dokonanie "dobrej zmiany" w Lubyczy. Wy nam pomożecie wywalić burmistrza z legitymacją PO a my pomożemy wywalić nieodpowiadającą wam dyrektorkę szkoły.Jako narzędzie wykorzystano szkolny ZNP. Po półrocznej batalii stan jest taki: Stara-nowa dyrektorka jest mocniejsza niż była. Słabiutki burmistrz, który przez lata unikał trudnych decyzji utrzymująć rozdęte zatrudnienie w szkole kosztem funduszu socjalnego,składek ZUS doczekał reformy oświatowej, która mu będzie służyć za alibi do radykalnych już cięć kadrowych. Ciekawe jak wykorzysta ten szczęśliwy dla siebie zbieg okoliczności burmistrz ? Z pobieżnej analizy wynika, że co najmniej 30 % nauczycieli zostanie zwolnionych. Latwo zgadąć kto, mimo,że konflikt do dziś jest podsycany anonimowo. Liczenie na pomoc wojewody lub kuratora jest raczej nierealna, ponieważ oni swymi dotychczasowymi działaniami w tym konflikcie są zagrożeni (pan prezes J.Kaczyński czasem jest bardzo zasadniczy). Pan Paweł B. zrzekająć się funkcji i angażując się po stronie "dobrej zminy"poprostu nie czuł bluesa. I tyle w temacie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2016, o 20:38

Gość pisze:Konflikt w Lubyczy wykreowali ludzie nie znający prawa, pomogli im tacy sami z Kuratorium w Lublinie. Jeden impulsywny post na tym forum pokazał o co chodzi. Chodzi o dokonanie "dobrej zmiany" w Lubyczy. Wy nam pomożecie wywalić burmistrza z legitymacją PO a my pomożemy wywalić nieodpowiadającą wam dyrektorkę szkoły.Jako narzędzie wykorzystano szkolny ZNP. Po półrocznej batalii stan jest taki: Stara-nowa dyrektorka jest mocniejsza niż była. Słabiutki burmistrz, który przez lata unikał trudnych decyzji utrzymująć rozdęte zatrudnienie w szkole kosztem funduszu socjalnego,składek ZUS doczekał reformy oświatowej, która mu będzie służyć za alibi do radykalnych już cięć kadrowych. Ciekawe jak wykorzysta ten szczęśliwy dla siebie zbieg okoliczności burmistrz ? Z pobieżnej analizy wynika, że co najmniej 30 % nauczycieli zostanie zwolnionych. Latwo zgadąć kto, mimo,że konflikt do dziś jest podsycany anonimowo. Liczenie na pomoc wojewody lub kuratora jest raczej nierealna, ponieważ oni swymi dotychczasowymi działaniami w tym konflikcie są zagrożeni (pan prezes J.Kaczyński czasem jest bardzo zasadniczy). Pan Paweł B. zrzekająć się funkcji i angażując się po stronie "dobrej zminy"poprostu nie czuł bluesa. I tyle w temacie.

Pisząc takie posty przydupasy dyrektorky próbują zaklinać rzeczywistość. Ale skończy się darmowy bigos skończy heeheeeheee
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2016, o 21:28

Pisząc tekst o konflikcie w Lubyczy zapomniałem napisać,że paliwem tego konfliktu są durnie, pchające się dobrowolnie pod "nóż", którzy dożywotnio pożegnają się ze szkołą.
Na górę

Postautor: Coolek » 21 lis 2016, o 07:54

Proszę zakończmy temat szkoły bo to nic nie daje. Zajmijmy się drogami w Sołectwach i ich fatalnym stanem.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lis 2016, o 08:22

Coolek pisze:Proszę zakończmy temat szkoły bo to nic nie daje. Zajmijmy się drogami w Sołectwach i ich fatalnym stanem.

Chcesz przekierować temat z "zielonej trawki" na asfalt. Nie zamulaj! Nie zamulaj! :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Koneser » 21 lis 2016, o 15:47

Pawlucki pisze:Kulturalnie to Lubycza wyprzedza Kozia Wole i wies Rogozno pod Tomaszowem Lubelskim. Prosze zaprzestac juz tych inwektyw, nie mozna tego czytac. :shock:

Czyżby ta bardzo emocjonalna wypowiedż wynikła z faktu, że pominąłem osobę odpowiedzialną za scenariusz. Tego nie wiedziałem, ale powyższy post może sugerować kto to jest. Podobno spektakl pt. "Wkręcerni durnie" ma być hitem sezonu w naszym powiecie.
Na górę


Postautor: Gość » 21 lis 2016, o 18:01

Ciekawe pod kogo?
Na górę

Postautor: Gość » 21 lis 2016, o 20:49

lepiej było zostać wsiom
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”