O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 16 maja 2016, o 21:39

Gość pisze:starostwo odpowiada za szkoły podstawowe na terenie gmin pierwsze słyszę, szkoły średnie tak ale podstawówki

A gdzie ktoś coś napisał o podstawówkach? Pisz prawdę nie kłam.
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 07:36

Gość pisze:A ja mam pytanie dotyczące Programu 500+. Kiedy można spodziewać się jakichkolwiek pieniędzy? Podobno gminy już dostały środki. Czy nasza gmina to wyjątek?
A może chodzi o kierownictwo GOPS-u?


???????
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 10:00

Gość pisze:mam pytanie, kto odpowiada za utrzymanie terenu przyległego do byłej szkoły w Machnowie Starym i kto jest właścicielem tej pięknej plantacji barszczyku Sosnowskiego

dla miejskich piękne trawniki a dla nie miejskich piękne barszczyki, tak to już jest z tymi gminami miejsko-wiejskimi, kiedy nie wiadomo w co inwestować w miasto czy resztę wiejskich miejscowości.
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 10:55

dobrze zainwestować w miasto i głosów zadowolonych mieszczan spokojnie na kilka kadencji wystarczy, większość gmin miejsko-wiejskich tak funkcjonuje. W miarę sprawiedliwe dbanie o wszystkich ma miejsce jak gmina jest wiejska przy miejsko-wiejskiej nie wiedzieć czemu proporcje znacznie się różnicują, czytaj remont dróg w tym roku gdzie będą remontowane i lane kawałki świeżego asfaltu, na pewno nie na gminnych drogach wiejskich.
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 11:11

droga z Machnowa do Wierzbicy straszna do kogo należy ta droga do powiatu czy gminy
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 11:27

Gość pisze:
Gość pisze:mam pytanie, kto odpowiada za utrzymanie terenu przyległego do byłej szkoły w Machnowie Starym i kto jest właścicielem tej pięknej plantacji barszczyku Sosnowskiego

dla miejskich piękne trawniki a dla nie miejskich piękne barszczyki, tak to już jest z tymi gminami miejsko-wiejskimi, kiedy nie wiadomo w co inwestować w miasto czy resztę wiejskich miejscowości.

Niech burmistrz Żelju Żelek Leszczyński zrobi coś z oczyszczalniami w miejscowościach popegerowskich, bo przez dużą część roku są tylko atrapami oczyszczalni. W końcu ktoś się wkurzy... i zakurzy się z wyfryzowanej główki.
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 17:03

Gość pisze:droga z Machnowa do Wierzbicy straszna do kogo należy ta droga do powiatu czy gminy

Powiatowa
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 17:24

Wszystkie to powiatowe tak teraz bedzie tlumaczyl " a ciemny lud to kupi"
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2016, o 18:53

Gość pisze:Wszystkie to powiatowe tak teraz bedzie tlumaczyl " a ciemny lud to kupi"
Proponuję przy pomocy posiadanego komputera i Internetu wpisać w wyszukiwarkę hasło Zarząd Dróg Powiatowych Tomaszów Lubelski, odnaleźć mapę dróg powiatowych, odnaleźć gminę Lubycza Królewska zapoznać się z siecią dróg A ppóźniej pisać na forum.
Na górę

Postautor: tolek » 17 maja 2016, o 20:41

Gość pisze:A ja mam pytanie dotyczące Programu 500+. Kiedy można spodziewać się jakichkolwiek pieniędzy? Podobno gminy już dostały środki. Czy nasza gmina to wyjątek?
A może chodzi o kierownictwo GOPS-u?



a tam jest kierownik?????????????????????????????????
hehehehe :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2016, o 10:07

moim zdaniem jakiś maleńki motyw barszczu Sosnowskiego powinien skromnie w jakimś rożku widnieć na herbie, tak dostojnie rosnący i pielęgnowany od lat i z roku na rok na co raz większym obszarze stał się nieodłącznym elementem znacznego terenu gminy, a może tak pójść dalej i zorganizować jakieś święto na wzór sąsiednich gmin które mają swoje święto Fasoli, czy święto Kalafiora albo Tytoniaki czy Chmielaki , powinniśmy zorganizować na przykład takie (Barszczaki) a co i z problemu stworzyć coś dobrego i promocyjnego.
Na górę

Postautor: luzik » 21 maja 2016, o 16:40

Gość pisze:moim zdaniem jakiś maleńki motyw barszczu Sosnowskiego powinien skromnie w jakimś rożku widnieć na herbie, tak dostojnie rosnący i pielęgnowany od lat i z roku na rok na co raz większym obszarze stał się nieodłącznym elementem znacznego terenu gminy, a może tak pójść dalej i zorganizować jakieś święto na wzór sąsiednich gmin które mają swoje święto Fasoli, czy święto Kalafiora albo Tytoniaki czy Chmielaki , powinniśmy zorganizować na przykład takie (Barszczaki) a co i z problemu stworzyć coś dobrego i promocyjnego.

Pomysł na imprezę niby dobry, lecz jest jednak podtekst całej twej propozycji. Można będzie odnieść wrażenie, że burmistrz ponosi za to odpowiedzialność. A jak powszechnie wiadomo to wina Stalina :lol: A po drugie lepiej nie mówić o takich imprezach w sąsiednich gminach, bo można znów odnieść wrażenie, że tam coś się dzieje. To gmina Lubycza jest wzorem nowoczesnego rozwoju :P
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2016, o 23:39

Wy tu gadu-gadu, a już wkrótce w Lubyczy "impreza" jakiej jeszcze nie było i pewnie później długo nie będzie

http://www.lubycza.pl/asp/pl_start.asp? ... rtykul=832
już teraz trzeba rezerwować czas!
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2016, o 10:47

pod załączonym linkiem jest jakieś spotkanie historyków, samorządowców i nauczycieli, a nie impreza chyba coś źle wkleiłeś
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2016, o 13:08

Gość pisze:pod załączonym linkiem jest jakieś spotkanie historyków, samorządowców i nauczycieli, a nie impreza chyba coś źle wkleiłeś

Impreza to nie tylko browar i disco polo
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”