O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 6 kwie 2016, o 18:15

Gość pisze:http://www.platforma-tomaszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=70

A co to ma być? Wspominki kombatanckie czy kolejna próba mieszania w głowach?
Na górę

Postautor: Gość » 7 kwie 2016, o 10:40

taka anegdota (wyborca idzie do wyborów ma cztery kart do głosowania sejmik. powiat, wójt i rada gminy ( widzi jedno imię i nazwisko na jednej karcie kandydat komitetu wyborczego a na kolejnej karcie kandydat PO, o co tu chodzi) jaki jest cel takiego działania, czy do końca jest to uczciwe w stosunku do mniej zorientowanego wyborcy, ale nauki nigdy za wiele i edukować tych mało zorientowanych jak najszybciej się powinno.
Na górę

Postautor: Gość » 7 kwie 2016, o 11:40

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców powiatu http://tomaszowski.com.pl/wp-content/up ... chajko.jpg
Na górę

Postautor: luby » 9 kwie 2016, o 02:36

Gość pisze:taka anegdota (wyborca idzie do wyborów ma cztery kart do głosowania sejmik. powiat, wójt i rada gminy ( widzi jedno imię i nazwisko na jednej karcie kandydat komitetu wyborczego a na kolejnej karcie kandydat PO, o co tu chodzi) jaki jest cel takiego działania, czy do końca jest to uczciwe w stosunku do mniej zorientowanego wyborcy, ale nauki nigdy za wiele i edukować tych mało zorientowanych jak najszybciej się powinno.


no to się edukuj, bo po pierwsze piszesz jakieś bzdury, a po drugie już dzieci wiedzą, że każdy dorosły, nieubezwłasnowolniony, posiadający czynne prawo wyborcze, nie karany - możne wybierać i być wybieranym. Każdy kandydat jest z jakiegoś Komitetu Wyborczego, lub partii i o ile pamiętam kandydaci byli z każdej partii, nie tylko z PO. Trzeba było się zgłaszać, i teraz nie szukać uczciwości lub jej braku. A najlepiej zacząć porządki od swojego sumienia i podwórka!
Na górę

Postautor: Gość » 10 kwie 2016, o 11:00

a jak ktoś w jednych wyborach jest na dwóch listach na jednaj z komitetu i na drugiej z partii to o czym to świadczy
Na górę

Postautor: Gość » 10 kwie 2016, o 22:19

Gość pisze:a jak ktoś w jednych wyborach jest na dwóch listach na jednaj z komitetu i na drugiej z partii to o czym to świadczy

To jego prawo. A Ty oddając głos wybierasz partię czy człowieka? Ciągle próbujesz mącić. Pytanie po co.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2016, o 10:54

a kandydat startujący z dwóch list partyjnej i regionalnej komitetowej, wybiera kreowanie poglądów i zadań partii czy regionalnego, czy kandydat po dostaniu się do rady (choćby takiego powiatu) będzie reprezentował interes regionu czy ważniejszym będzie interes partii z której listy jest wystawiony.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2016, o 20:19

Gość pisze:a kandydat startujący z dwóch list partyjnej i regionalnej komitetowej, wybiera kreowanie poglądów i zadań partii czy regionalnego, czy kandydat po dostaniu się do rady (choćby takiego powiatu) będzie reprezentował interes regionu czy ważniejszym będzie interes partii z której listy jest wystawiony.

Ale o co tak właściwie chodzi?
Na górę

Postautor: Gość » 12 kwie 2016, o 13:44

W tym roku odbedzie sie 10 rajd rowerowy. Fajna inicjatywa, co roku staram sie uczestniczyc, bardzo lubie jazde na rowerze szczegolnie wiosną gdy przyroda budzi sie do życia. Niestety opłata jaką trzeba wnieść przy zapisie na rajd jest wg. mnie ogromna. Za dwie przejazdzki rowerowe trzeba zaplacic aż 100 zł. Pamiętam czasy na poczatku za poprzedniego wójta ze rajd byl za darmo nie trzeba bylo płacic, a dostawalo sie posilek regeneracyjny, napoje, pamiatki, bardzo fajne pamiatkowe koszulki. Szkoda ze juz tak nie ma.
Na górę

Postautor: Gość » 12 kwie 2016, o 14:16

80% mieszkańców miejscowości z terenu gminy walczy od 1-go do 1-go, żeby było co do gara włożyć nikt nie myśli o rajdach, 90% z tych osób nie stać na rowery dla siebie i rodziny a co mówić rajdy i wpisowe. Miasto to środowisko co raz bardziej zamożne i zamknięte, dobrze sytuowani urzędnicy, celnicy, pogranicznicy, nauczyciele, własne działalności i (ekonomiczni turyści do Rawy-Ruskiej) wszyscy finansowo mają się co raz lepiej, widać po obejściach wystawne domy, ogrody i auta, jak się ma to i pojeździć się chce. Takie 100 zł wpisowego dla rodziny z dochodem 5-10 tys zł to tyle co dla szarego zjadacza chleba lód w rożku za 2,5.
Na górę

Postautor: Gość » 12 kwie 2016, o 16:01

mam pytanie czy urzędnicy z gminy mają prawo albo obowiązek kontrolowania sklepów z alkoholem i przestrzegania przez właścicieli ustawy o zachowaniu w trzeźwości, w Lubyczy raczej takiego problemu nie ma bo często przebywam i nie zauważyłam ale w Machnowie już nie da się spokojnie z dzieckiem pójść na lody, nie wspomnę o jakiejś rozmowie z kimkolwiek znajomym w obrębie sklepu, co dzień od 06.00 do 23.00 sklep oblegany jest przez kilka, kilkanaście tych samych osób i tak samo co dzień spożywają. Jestem tolerancyjna i wiem, że nie ma u Nas lokalu czy baru ale to co dzieje się pod sklepem przechodzi już wszelkie wyobrażenie, policja od czasu do czasu wypisze jakieś mandaty ale nie przynosi to jakiegoś większego efektu, przez jakiś czas jest trochę ciszej, bez wulgaryzmów i kryją się z trunkami, po jakimś czasie problem wulgaryzmów i picia powraca. Drogą na Dyniska i Ulhówek przejeżdża wiele samochodów większość z nich zatrzymuje się na zakupy nie raz są to całe rodziny z dziećmi, obraz jaki widzą i to czego nasłuchają się te osoby i dzieci nie przysparza miejscowości jak i gminie niczego dobrego. Urzędnicy nie mogą w jakiś sposób wpłynąć na właścicieli czy sprzedawców, żeby ukrócili ten przykry proceder, przecież właściciele czy sprzedawcy widzą i wiedzą jak jest, widzą stan osób które kupują alkohol po kilku godzinach picia i tak samo z za drzwi słyszą ich zachowanie, Ja rozumiem, że chodzi o utarg i biznes ale nie kosztem normalnych mieszkańców którzy najzwyczajniej w świecie chcą spokojnie przejść się z dzieckiem na lody, chwilę postać pod sklepem i porozmawiać z sąsiadem.
Na górę

Postautor: Gość » 12 kwie 2016, o 20:37

Gość pisze:W tym roku odbedzie sie 10 rajd rowerowy. Fajna inicjatywa, co roku staram sie uczestniczyc, bardzo lubie jazde na rowerze szczegolnie wiosną gdy przyroda budzi sie do życia. Niestety opłata jaką trzeba wnieść przy zapisie na rajd jest wg. mnie ogromna. Za dwie przejazdzki rowerowe trzeba zaplacic aż 100 zł. Pamiętam czasy na poczatku za poprzedniego wójta ze rajd byl za darmo nie trzeba bylo płacic, a dostawalo sie posilek regeneracyjny, napoje, pamiatki, bardzo fajne pamiatkowe koszulki. Szkoda ze juz tak nie ma.

A dlaczego ma być za darmo? Za darmo to znaczy za pieniądze mieszkańców gminy. Przeczytałem regulamin uczestnicy w opłacie mają zapewnione: 2. Pomoc medyczną.
3. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
4. Serwis techniczny.
5. Posiłek regeneracyjny i napoje na trasie Rajdu 21 maja 2016 r. i 22 maja 2016 r.
6. Kolację w dniu 21 maja 2016 r. oraz imprezę integracyjną.
7. Śniadanie w dniu 22 maja 2016 r.
8. Obiadokolację w dniu 22 maja 2016 r
10. Okolicznościowe emblematy.
Więc dlaczego mieszkańcy gminy mają za to płacić? Jeżeli jesteś jak piszesz corocznym uczestnikiem rajdu to napisz ilu mieszkańców naszej gminy bierze udział jako uczestnik z rowerem. Chyba że piszesz by mącić.
Na górę

Postautor: Gość » 13 kwie 2016, o 10:24

tak tak, też jestem za tym, żeby nie wydawać budżetowych pieniędzy na zbyteczne przyjemności mieszkańców jakieś rajdy i wycieczki, gminy po prostu na to nie stać. Na tym polega gospodarność i odpowiedzialne dysponowanie pieniędzmi obywatela, a tak żeby było całkiem gospodarnie od tego roku proponuję wpisowe 100 zł dla każdego zacnego gościa który przyjedzie na jakąś ogólną imprezę plenerową po której dodatkowo, wybranym można zjeść w zacnym lokalu albo ogrzać się przy cieple palonego i pachnącego grilla na terenie stadionu, 100 zł dla takich figur to nie majątek a budżet gminy mniej ucierpi, nie ma na rajdy dla mieszkańców nie powinno być na biesiady dla wybrańców.
Na górę

Postautor: Gość » 13 kwie 2016, o 18:56

Gość pisze:tak tak, też jestem za tym, żeby nie wydawać budżetowych pieniędzy na zbyteczne przyjemności mieszkańców jakieś rajdy i wycieczki, gminy po prostu na to nie stać. Na tym polega gospodarność i odpowiedzialne dysponowanie pieniędzmi obywatela, a tak żeby było całkiem gospodarnie od tego roku proponuję wpisowe 100 zł dla każdego zacnego gościa który przyjedzie na jakąś ogólną imprezę plenerową po której dodatkowo, wybranym można zjeść w zacnym lokalu albo ogrzać się przy cieple palonego i pachnącego grilla na terenie stadionu, 100 zł dla takich figur to nie majątek a budżet gminy mniej ucierpi, nie ma na rajdy dla mieszkańców nie powinno być na biesiady dla wybrańców.

Tytuł mistrza odwracania kota ogonem masz zapewniony.
Na górę

Postautor: luzik » 17 kwie 2016, o 15:45

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :) Mam takie wrażenie że kiedyś to GOK organizował rajd rowerowy, pewnie były na to fundusze. Tak jak w Bełżcu to GOK organizuje dni Bełżca Tak to już jest jak się wszystko likwiduje. Ostatni gasi światło :lol:
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”