O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 6 lis 2014, o 16:08

Moim zdaniem pan Leszczyński, będą członkiem PO, startuje w z innego komitetu z jednego powodu.
Aby pozyskac nowych wyborców.
Jego partyjni koledzy i tak na niego zagłosują. Ale jest w gminie większośc osób, która PO nie popiera.
Szyld komitetu inny niż PO ma spowodować, że oddadzą na niego głos.

Tak. Uważam, że jest to OSZUKIWANIE WYBORCÓW.[/quote]
zgadzam się , to zagrywka ,i oszukiwanie wyborców
Na górę

Postautor: NeroLuna » 6 lis 2014, o 17:39

Wójt prowadzi kampanie, jeździ po miejscowościach ze swoimi kandydatami na radnych gminy i powiatu przedstawiając dotychczasowe osiagniecia i plany na przyszłość. Połowa spotkania polegała na czytaniu slajdów dotychczasowych osiągnieć, ale :
1. Dlaczego wójt przypisuje sobie osiągnięcia z 2010 roku, które były inwestycjami obecnego wtedy wójta Pana Głąba? są to miedzy innymi : oczyszczalnia ścieków, hala sportowa, drogi.
2. Dlaczego wójt prezentuje inwestycje, które zapoczatkował Pan Głab (zatwierdzonymi projektami jak również pozyskanymi środkami na te inwestycje, rozpoczetymi pracami) jako swoje pomysly, swoje plany i prace od podstaw, kiedy tylko obserwował końcówkę prac juz za swojej kadencji ?
3. Dlaczego zalicza do wykonywanych prac przy pomocy pozyskanych funduszy i funduszy gminy miedzy innymi remonty świetlic , kiedy wykonane one byly z pieniedzy sołeckich?
4. Dlaczego nie podaje informacji dotyczących nowo wybudowanego stadionu? Ile pozyskano na niego środków i skad? Ile musiała wyłożyć gmina? podany jest ogolny kosztorys...
5. Dlaczego wójt nie uwzglednił w swoich slajdach danych szczegółowych, co konkretnie zostało zrobione w danej miejscowości:
-z funduszy pozyskanych i skąd
-z funduszy sołeckich
-z funduszy gminy
6. Dlaczego nie jest przestawiony obecny stan majątkowy gminy? Dlaczego nie jest przedstawiony stan zadłużenia gminy?
Terez przejdzmy do drugiej części prezentacji-Plany. Została podana informacja, ze sa gotowe projekty na nowe drogi-w każdej miejscowości. Dlaczego ludzie zostali poinformowani o tym, iż wójt i gmina ma projekt (i pieniądze) na budowę drogi z Lubyczy do Dynisk i wójt tą zdrogę zbuduje, skoro jest to droga POWIATOWA a nie gminna? Czyli droga powiatowa bedzie budowana z gminnych pieniedzy? na to wyglada. Absurd goni absurd.
Zostało "przedstawionych" a raczej ludzie zostali pionformowani o kilku, kilkanastu o ile nie kilkadziasieciu projektów różnego rodzaju. Pytanie tylko skad gmina weźmie na to pieniądze skoro nie spłaciła jeszcze długów za zrealizowane(niektore niepotrzebnie) inwestycje?
Rozwijająca się gmina? owszem, szkoda tylko, że pod wzgledem długów, niepotrzebnych duzych inwestycji i ignorowaniu potrzeb miejscowości. Nie mamy dobrej czystej pitnej wody, pijemy syf. Nie mamy dróg, łamiemy nogi i urywamy koła w dziurach. Jedyne co mamy to nadzieję, że wraz z wyborami coś się zmieni. Należy jednak pamiętać,że gminą rzadzi nie tylko wójt...

Wiem, że na forum są pracownicy i sprzymierzeńcy wójta. Proszę o odpowiedz, gdyż na spotkaniu przedwyborczym wójt tak sie spieszył, że nie bylo mi dane zadać choćby jednego pytania.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2014, o 18:08

Proszę mi odpowiedzieć na pytania:
1. Jak można przeprowadzić remont mieszkania z projektu świetlicy? -Do kogo to zgłosić?
2. Jak gmina może podpisać umowę radnym rady gminy? Czy są jakieś ustępstwa u nas?
3. Co zrobić żeby nie płacić za wodę bo rachunki mam wysokie a z tego co wiem Dęby nie płacą za wodę tylko za ścieki. W takim razie ja też nie chcę płacić za wodę!! Czy uzyskam na to odpowiedź?

(Nie) pozdrawiam serdecznie.
Na górę

Postautor: lol » 6 lis 2014, o 20:26

Pan Wójt Tomasz Leszczyńki, prowadzi jeszcze swoje spotkania przedwyborcze a wiec zapraszamy może będziesz lepiej skoncentrowany niż w Korniach i może zadasz te swoje nurtujące cie pytania.
Na górę

Postautor: buka » 6 lis 2014, o 20:40

lol pisze:Pan Wójt Tomasz Leszczyńki, prowadzi jeszcze swoje spotkania przedwyborcze a wiec zapraszamy może będziesz lepiej skoncentrowany niż w Korniach i może zadasz te swoje nurtujące cie pytania.


kpisz, czy o drogę pytasz?
Na górę

Postautor: NeroLuna » 6 lis 2014, o 20:59

Nie wiem jak było w Korniach, nie było mnie tam i nie o tym spotkaniu mówiłam. Co do pytań o których mowa- one w ogóle nie powinny byc zadawane, bo to co w nich zawarte nie powinno byc utajniane. Natomiast czyjeś osiągnięcia nie powinny byc przypisywane komuś innemu. To bezczelność, kłamstwo i kpienie z wyborcy. Swoją droga nazwy godności współczesnych piszemy mała litera np: wójt, komendant. W twoim poście wieje wazeliną, wiec bądź bardziej skoncentrowana na tym co w danej chwili piszesz.
Na górę

Postautor: erni » 6 lis 2014, o 21:25

Może ktoś wie jaki zakres prac był przewidziany przy budynku obecnej biblioteki.Wróbelki ćwierkają, pod nową blachą jest stara i spróchniała drewniana konstrukcja podpierana kołkami.
Na górę

Postautor: lol » 6 lis 2014, o 22:46

W moim poście wieje wazyliną przeczytaj lepiej o czy ty piszesz zasługi pana Głąba , gdyby był tak super to pozostał by drugą kadencję a jednak ludzie go nie chcieli jednak chyba mieli powody nie potrzebujemy tutaj nikogo z Tomaszowa, Brzezin i Bełżca mamy swojego od nas z Lubyczy który dobrze rządzi i rządzić będzie szanuje ludzi nie opluwając ich, zawsze wszystkich wysłucha ,nie wysławia się wulgaryzmem to jest właśnie w porządku człowiek z odpowiedniego miejsca i na odpowiednim stanowisku i szacun mu za to pozdrawiam gorąco dobrej nocki pa.
Na górę

Postautor: NeroLuna » 6 lis 2014, o 23:25

lol pisze:W moim poście wieje wazyliną przeczytaj lepiej o czy ty piszesz zasługi pana Głąba , gdyby był tak super to pozostał by drugą kadencję a jednak ludzie go nie chcieli jednak chyba mieli powody nie potrzebujemy tutaj nikogo z Tomaszowa, Brzezin i Bełżca mamy swojego od nas z Lubyczy który dobrze rządzi i rządzić będzie szanuje ludzi nie opluwając ich, zawsze wszystkich wysłucha ,nie wysławia się wulgaryzmem to jest właśnie w porządku człowiek z odpowiedniego miejsca i na odpowiednim stanowisku i szacun mu za to pozdrawiam gorąco dobrej nocki pa.




Widzę, że masz nie tylko problemy z interpunkcją, stylistyka, ale i rownież masz wielki problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ja wiem, że byc moze w Twoim przypadku może to być trudne, ale przeczytaj prosze jeszcze raz moje posty, użyj mózgu, pomyśl i zrozum. Nie rozmawiamy o kadencji Pana Głąba, ale o tym, iż obecny wójt przypisuje sobie zrealizowane projekty, które tak naprawde wykonał Głab w 2010. Jakim prawem? Czyżbyś była tak ślepa? Czy po prostu jesteś totalną ignorantką wierzącą w nieskazitelność wójta Tomasza? Doprawdy przerażający jest fakt, iż wiekszość ludzi pracujacych w gminie, tak naprawde nie wie co sie w niej dzieje(jak widać w poście powyżej). Ktoś gdzieś kiedyś powiedział, że wysoko postawieni urzednicy dobierają sobie głupich podwładnych-bo takimi łatwiej rzadzić. Zastanawiające jest również to, że z taka wiarą i zapałem bronisz wójta. Skoro tak, to odpowiedz chociaż na jedno z moich pytań, odpowiedz jasno, konkretnie. Bez uszczypliwości i jadu, bez ataku. O ile potrafisz. Wbrew Twojemu przekonaniu, mój udział na forum nie ma na celu obrażania kogokolwiek. Ja tylko chce znać prawde i chce aby wójt uczciwie rozliczył sie ze swoich 4 lat bytowania.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2014, o 23:35

WNIOSEK JEST JEDEN - TRZEBA ZMIENIĆ WÓJTA!
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2014, o 07:36

erni pisze:Może ktoś wie jaki zakres prac był przewidziany przy budynku obecnej biblioteki.Wróbelki ćwierkają, pod nową blachą jest stara i spróchniała drewniana konstrukcja podpierana kołkami.

Zakres prac był określony w przetargu który ogłosiła gmina (treść ogłoszenia jest dostępna na stronach BIP). Prace dekarskie wykonywała znana i renomowana firma z Lubyczy i Brzezin. Znają ich rzetelność nigdy nie uwierzę, że pozwolili by sobie na fuszerkę na swoim terenie.
Na górę

Postautor: NeroLuna » 7 lis 2014, o 20:24

Wlasnie trwa wieczór autorski Pana Kopra,w ktorym nie jest mi dane uczestniczyć. Kto jest sponsorem promocji jego ksiazki? Czyżby nasza gmina? Czy jest to kolejny punkt kampani wójta ?
Na górę

Postautor: bela » 7 lis 2014, o 22:16

A co zamknięto ci przed nosem drzwi ? :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2014, o 22:19

Gość pisze:WNIOSEK JEST JEDEN - TRZEBA ZMIENIĆ WÓJTA!


Chyba cię [***]!
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2014, o 22:54

Jeszcze się nie narodził ten kto by każdemu dogodził.... Jest takie powiedzenie....
Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam większość wpisów na forum ,,O lepsze jutro Lubyczy". Non stop narzekanie, ,, jechanie po kimś", oczernianie kogoś... jakaś parodia... fałsz i zakłamanie... ogarnijcie się!!!! To forum czytają NORMALNI ludzie!!! W jakim świetle sami siebie przedstawiacie, naszą miejscowość i okolice ???
A nawiązując do wyborów... i do prób przejęcia władzy, poprzez oczernianie kogoś czy rozliczanie w tej chwili obecnego wójta myślę, że nie było do tej pory i na daną chwilę nie ma bardziej kompetentnej osoby jaką Tomasz Leszczyński... ktoś kto pisze, że zrobił mało dla tej gminy jest chyba albo z innej bajki, albo w ogóle nie zorientowany w osiągnięciach gminy....Wg. mnie jest to pierwszy wójt, który jest zaangażowany CAŁYM SOBĄ! ażeby w tej gminie żyło się na lepiej. Wójt przez tą kadencję zrobił bardzo dużo, ale nawet Salomon z pustego w puste nie naleje....ale jak się przejmuje zadłużoną gminę.... Popatrzcie jakie mamy osiągnięcia. Nie będę się rozpisywać i napiszę krótko...Tomasz Leszczyński jak najbardziej zasługuje na następną kadencję i wierzę, że zrobi dla gminy jeszcze więcej niż zrobił do tej pory ale, my jako mieszkańcy pomóżmy mu w tym bo w jedności jest siła, a problem jest nie w wójcie tylko w ludziach... zmieńcie swoje myślenie, że nie tylko gmina ma dawać, ale jak ja sam mogę coś dać ? Zróbcie sobie taki rachunek sumienia, czym ja przysłużyłem się mojej miejscowości....?..................
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”