O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 16:37

wako pisze:Czytam to zarządzenie poraz trzeci i nie widzę odniesienia do par.5 rozporzadzenia, a to jest kluczowe do oceny
zaskarżonego konkursu. Gdybym nie znał procedur skargowych to bym zapytal kto podpisujęcego takie zarządzenie
powołał na stanowisko wojewody i kto mu dał świadectwo maturalne. Dlatego przewiduję,że zabierze się energicznie za osoby, które opracowały i dały mu do podpisu to zarządzenie.

:lol: 8) :lol: 8)
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 18:17

A jak tam po dzisiejszej "radzie" w szkole
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 18:59

:shock:
Gość pisze:A jak tam po dzisiejszej "radzie" w szkole

:shock: :shock:
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 19:47

Gość pisze::shock:
Gość pisze:A jak tam po dzisiejszej "radzie" w szkole

:shock: :shock:

Dobre
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 21:19

Gość pisze::shock:
Gość pisze:A jak tam po dzisiejszej "radzie" w szkole

:shock: :shock:

Bardziej pasuje :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: abc » 30 sie 2016, o 21:58

expert pisze:Wako w swoich spekulacjach zakładasz dobrą wolę wójta. A co będzie jak wójt z wojewodą chcą odstawić starą, jednoroczną dyrektorkę? Dlaczego nie zaskarżył do Sądu kompromitujące w gruncie rzeczy zarządzenie wojewody?
Z tego zarządzenia wynika, że istotną przeszkodą w sprawowaniu funkcji dyrektora szkoły jest to, że posiada kwalifikacje nauczycielskie. Gdyby ich nie miała to by było w porządku, zgodnie z art.5 rozporzadzenia. Różnica jest taka, że od nauczyciela wymagane jest 5-letni staż pracy, kwalifikacje nauczycielskie i ocena pracy a od nienauczyciela
5-letni staż pracy w tym 2 lata na stanowisku kierowniczym. Zakwestionowana przez wojewodę kandydatka spełniała wszystkie w/w warunki. A to oznacza, że zarządzenie nie miało żadnych szans na utrzymanie się w sądzie. To dotyczy starego konkursu. A w nowym, tegorocznym kuratoryjni komisjanci postąpili w myśl ich politycznego guru:"Nikt nam
nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe!"


Expercie, a kto to jest "nienauczyciel"? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2016, o 22:35

"abc" myślałem, że osoby nie umiejące czytać można spotkać tylko w lubelskim kuratorium.
A Twój post pokazuje,że można je spotkać na tym forum.
Na górę

Postautor: abc » 30 sie 2016, o 22:57

Gość pisze:"abc" myślałem, że osoby nie umiejące czytać można spotkać tylko w lubelskim kuratorium.
A Twój post pokazuje,że można je spotkać na tym forum.


czytać to Ty może i umiesz, ale pisać poprawnie to już zupełnie nie! :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2016, o 08:02

"abc": można umieć czytać inie umieć pisać ale nie odwrotnie. Przykładem jest omawiane zarzadzenie wojewody.
Kurator lubelski w zasadzie już powinien pakować się do domu, bo miejsca dla niego w szkole nie ma.
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2016, o 09:04

START!!! 8) 8) :lol: 8) 8)
Na górę

Postautor: wako » 31 sie 2016, o 09:48

Sygnał startu do pakowania się kuratorki da burmistrz Lubyczy podpisując decyzję o unieważnieniu ostatniego konkursu na dyrektora szkoły, która musi być uzasadniona. Zgodnie z procedurą zarządzenie burmistrza trafi do wojewody, który
po rozpatrzeniu (zapoznaniu się z tym uzasadnieniem,ku rozpaczy puczystów) będzie zmuszony usunąć ją ze stanowiska.
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2016, o 10:16

Niekoniecznie :lol: 8)
Na górę

Postautor: Aniaaaa » 1 wrz 2016, o 09:29

a kąpieliska jak nie było tak nie ma.... szkoda ciągle musimy do tego Krasnobrodu jeździć.... wystarczy w wakacje przejechać się po Lubyczy (pustki o dzieciach i młodzieży nie wspomnę) i przejechać się przez miejscowość gdzie jest woda i widać gdzie miasto można robić a gdzie nie) ale cóż... w gminie dramat z pieniążkami....
Na górę

Postautor: wako » 1 wrz 2016, o 09:56

Poniższy tekst miałem zamieścić pod koniec lipca, ale odłożyłem to ze względu na szkolną ruchawkę w Lubyczy, by nie być posądzonym, ze wpływam na decyzję w tej sprawie. W chwili gdy to piszę decyzje w tej sprawie już zapadły i nie mogą wpływać na ich treść.
Nigdy nie dopuszczałem myśli, że dożyję czasów gdy wygaśnie Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa z przyczyn naturalnych, Ze będę naocznym świadkiem jak reprezentacja sportowa gminy Lubycza,będąca już miastem posiadająca najlepszą w powiecie bazę sportową (jedyny w powiecie pełnowartościowy stadion, halę),jedyną gminą w powiecie finansującą klasy sportowe - zajmie ostatnie (11-te) miejsce w powiatowtm święcie sportu, które odbyło się w Telatynie
pod koniec lipca br.Niewtajemniczonym wyjaśniam, że to świeto to taka coroczna olimpiada gmin powiatu. Odczułem to szczególnie boleśnie bo wielu ludzi w powiecie i w Polsce nadal uważa,że nadal mieszkam i działam w Lubyczy (tym ludziom osobiście i przy pomocy tego forum powiadam, że od 15-tu lat jestem poza Lubyczą i zamieszkuję w pobliskim Tomaszowie), że ponoszę częściową winę za ten stan. Boli mnie to dlatego też, że w Lubyczy przeżyłem najlepsze, najpiękniejsze dni swojego życia. W tym czasie sportowcy Lubyczy bili rekordy Polski, zdobyli kilkadziesiąt medali na mistrzostwach Polski, reprezentowali Polskę w meczach międzypaństwowych a o takich warunkach jakie dziś ma Lubycza mogli tylko marzyć. Dominowali nie tylko w sportach indywidualnych ale i w grach: nie do pomyślenia było by w woj.zamojskim ktoś powalczył z nią w piłce ręcznej, koszykówce a w siatkowce to tylko Tomaszów i to z najwyższym trudem.
Ciągnąłem to sam, bo pozostali nauczyciele swoją pracę ograniczali do prowadzenia lekcji wf. Nie mam pretensji, że moi następcy nie nawiązują do tych wyników, ponieważ rekordy te, mające prawie 40 lat są dziś nieosiągalne dla najlepszych zawodników woj.lubelskiego, wydaje się, że nawet uciekają. Ale na szczeblu powiatu to można się pokazać, ale na próżno - po prostu nie startują w mistrzostwach powiatu. W reprezentacji gminy Lubycza był tylko jeden nauczyciel (pracujący w innym województwie) ale jako zawodnik, w innych gminach było widać nauczycieli krzątających się wokół startujących zaodników, swoich uczniów mimo,że to czas wakacji. Oponentom, ktorzy na to zakrzykną: Wako zostawiłeś po sobie spaloną ziemię, nie wychowałeś godnych następców odpowiadam tak: Wychowałem, ale dla nich nie było miejsca w szkołach Lubyczy, bo miejsca te zajęli często przypadkowi mierni nauczyciele dyplomowani - odpowiedzialni za to są niektórzy dzisiejsi puczyści. Sylwek Kuśmierz, Tomek Dworniczuk należą do czołówki nauczycieli wf w Warszawie.
Nie trudno zgadnąc jakie uczucia targały burmistrzem Leszczyńskim, w przeszłości sportowcem (też moim wychowankiem) podczas ceremoni podsumowania i nagradzania gmin podszas tego PSS w Telatynie.
W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę by to było ostatnie takie Powiatowe Swięto Sportu
Na górę

Postautor: Gość » 1 wrz 2016, o 10:21

Takiego zapaleńca, jak Pan, Panie Wacławie, to ze świecą szukać! Ciągle mam przed oczami grupkę chłopców, z Panem na czele, trenujących biegi po ulicach Lubyczy. Był Pan i jest do dziś pasjonatem sportu. Takim zapamiętają Pana nie tylko sportowcy, których Pan wywindował, ale i, obserwujący wnikliwie świat wokół, mieszkańcy Lubyczy wdzięczni za chwile wzruszeń i dumy.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”